Aluevaaliehdokkaat Itä-Uusimaa

Askola

Forsberg Ari, Kauppatieteiden kandidaatti
Honkasalo Riku, Opetusneuvos, VTM, kunnanvaltuutettu
Myllys Mia, Kotihoidon esimies, kunnanvaltuutettu
Pihlaja Jouko, Yrittäjä, kunnanvaltuutettu
Suominen Tero, Yrittäjä, kunnanvaltuutettu

Lapinjärvi

Kujala Arto, Opistoupseeri, kunnanvaltuutettu (sit.)

Loviisa

Fellman Annika, Yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Haataja Seija, Sosionomi YAMK
Hakasaari Petri, Prosessiasiantuntija, kaupunginvaltuutettu
Heijnsbroek-Wirén Mia, Företagare, VD, stadsfullmäktigeledamot
Karvonen Juha, Yrittäjä
Lepola Janne, Lääkäri, SOTE eMBA, kaupunginvaltuutettu
Mulli Eero, DI, kehityspäällikkö, kaupunginvaltuutettu
Weckman Pamela, Kuljettaja, kaupunginvaltuutettu

Myrskylä

Helske Noora, Vuoropäällikkö, kirjanpitäjä
Lindgren
 Satu, Lehtori, sairaanhoitaja YAMK

Porvoo

Berg Anu, Tradenomi
Berner Michael, Diplom ekonom, styrelseordförande
Broman Jeanette, Yrittäjä, toimitusjohtaja
Fiskari John, Opiskelija
Hoffren Irmeli, Sairaanhoitaja, eläkeläinen
Hjelt Nea, HTK, assistentti
Ilkka Jari, Projektipäällikkö
Jahnsson Kari, Controller
Kittilä Juha, DI, kaupunginvaltuutettu
Knuuttila Hilkka, FT, kemisti, eläkeläinen
Kouki Timo, Johtava palotarkastaja, tietokirjailija
Luukkainen Hannele, Ekonomisti, valt. lis.
Malmberg Piia, Toimitusjohtaja, sairaanhoitaja, TtK
Mervasto Kari, Insinööri, yrittäjä
Metsola Silja, Eläkeläinen, kaupunginvaltuutettu
Naumanen Erkki, Eläkeläinen, kehityspäällikkö
Nurme Pia, Toimitusjohtaja, yrittäjä
Orava Hilkka-Leena, Koulutuskoordinaattori
Pulli Heljä, Sairaanhoitaja, sjukskötare
Raumanni Minna, Sairaanhoitaja, opiskelija (YAMK)
Sinkko Anni, Aluepäällikkö
Soikkeli Tuomas, Data-analytiikan asiantuntija
Sundelin Linda, Yrittäjä, toimitusjohtaja
Taivassalo Ilkka, Kiinteistöpäällikkö
Uski Nina, AD, mainostoimistoyrittäjä
Virtanen Hanna, Yrittäjä, toimitusjohtaja
Wiitakorpi Jorma, Hallitusammattilainen, kaupunginhallituksen puheenjohtaja
von Willebrand Felix, Rehtori

Pukkila

Kakkuri Katri, HTM, YTK
Loijas Jyrki, VTM, hoitotyön esihenkilö

Sipoo

Alaterä Tuomas, Erityisasiantuntija, kunnanvaltuutettu
Asunmaa Jani, Toimitusjohtaja, yrittäjä, kunnanvaltuutettu
Hyvärinen Jaana, Lähihoitaja, ohjaaja
Hänninen Harry, Eläkeläinen, yrittäjä
Härmä Jokke, Yrittäjä, kunnanvaltuutettu (sit.)
Lindström Kia, Asiakkuusjohtaja, palvelumuotoilija
Manninen-Ollberg Marja, Geriatrian erikoislääkäri, kunnanvaltuutettu
Oksanen Ari, KTM, talousasiantuntija
Repo Tuomo, Prikaatikenraali evp (sit.)
Salo Juha, Apulaisrehtori, filosofian maisteri
Skogster Antti, Liiketoiminnan kehittäjä, kunnanvaltuutettu
Söderqvist Markus, Yrittäjä, kunnanvaltuutettu
Tapio Pauliina, Opettaja, toimitusjohtaja
Tarvainen Ritva, KTM, liiketoiminnan kehityspäällikkö, kunnanvaltuutettu
Turan Kadir, Yrittäjä
Vestman Heikki, Kansanedustaja, lakimies
Vuoksenranta Suvi-Päivikki, Osastonhoitaja, terveystieteiden maisteri, kunnanvaltuutettu