Aluevaaliehdokkaat Länsi-Uusimaa

Espoo

Abrahamsson Heidi, Fysioterapeutti, yrittäjä
Alaviiri Kaisa, KM, perusopetuksen aluepäällikkö, kaupunginvaltuutettu
Aro Olli,
Operatiivinen johtaja, kaupunginvaltuutettu
Elo Simon
, Yhteiskuntasuhdepäällikkö, kaupunginvaltuutettu
Fagerström Noora, Yrittäjä, enkelisijoittaja, kaupunginvaltuutettu
Havu Isto, FM, tietotekniikan ja matematiikan opettaja, kaupunginvaltuutettu
Hietanen-Tanskanen Ira, Lakimies, varatuomari, kaupunginvaltuutettu
Hokkanen Ari-Pekka, Vs. palopäällikkö, ensihoitomestari
Hyttinen Oskari, Myyntijohtaja, insinööri (AMK)
Juuti Sini, KTT, DI
Jäänvirta Antti, Green Technology Project Manager
Jääskeläinen Kari, Toimitusjohtaja
Kaasalainen Kai, Toimitusjohtaja
Katainen Mervi, VTM, väitöskirjatutkija, kaupunginvaltuutettu
Kauma Pia, Kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
Kemppi-Virtanen Pirjo, DI, toimitusjohtaja, kaupunginvaltuutettu
Kiiskinen Maria, VTK, sosiaalityöntekijä
Kilpijoki Kerttu-Liisa, DI, asiakkuusjohtaja, kaupunginvaltuutettu
Koskinen Jussi, DI, sijoittaja
Knaapi Emilia, VTM, Sairaanhoitaja AMK
Kuhta Niina, Yrittäjä
Kurri Vanessa, Liikkeenjohdon tradenomi, yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Laakso Mikko, KTM, viestinnän asiantuntija, kaupunginvaltuutettu
Laakso Ville, Lakimies, asiantuntija, kaupunginvaltuutettu
Laiho Mia, Lääketieteen tohtori, kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
Leivo Tomi V., Lääketieteen tohtori, erikoislääkäri
Limnell Jarno, Kyberturvallisuuden työelämäprofessori, sotatieteen tohtori
Lindholm Julia, IT-konsultti, kaupunginvaltuutettu
Markkula Markku, DI, kaupunginvaltuutettu
Meronen Tarja, Toimitusjohtaja, sosiaalityöntekijä
Mykkänen Kai, Kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
Noponen Jyrki, DI, Technology Manager
Nores Mia, Toiminnanjohtaja, kaupunginvaltuutettu
Palomäki Ulla, Ympäristötaloustieteen maisteri, kaupunginvaltuutettu
Partinen Markku, Unitutkija
Pelkonen Anna, Lääketieteen tohtori, erikoislääkäri
Peltonen Emmi, DI, erikoissuunnittelija
Penttilä Kaisa, IT-asiantuntija, kokemusasiantuntija, yrittäjä
Randström Jenni, Hallinnon assistentti, lähihoitaja
Riihimäki Pekka, Kouluttaja, psykoterapeutti
Rukko Anna, Lääketieteen opiskelija
Ruoho Veera, VTM, Poliisi, kaupunginvaltuutettu
Räf Marika, KTM, liiketoiminnan opettaja, kaupunginvaltuutettu
Sammallahti Tere, Yksikönpäällikkö, kaupunginvaltuutettu
Säde Kaisa, DI, johtaja
Särkijärvi Jouni, Arkkitehti, kaupunginvaltuutettu
Thure-Toivanen Tiina, Terveystieteen maisteri, koulutuspäällikkö
Tuomikoski Mirjami, VTM, johtava sosiaalityöntekijä
Vanhanen Joel, Kauppatiet. yo., lasten jalkapallovalmentaja, kaupunginvaltuutettu
Vehmanen Emma-Stina, KTM, johtava neuvonantaja, kaupunginvaltuutettu
Viljakainen Paula, Fysioterapeutti, kaupunginvaltuutettu
Vuornos Henrik, Kaupunginhallituksen puheenjohtaja
Vättö Folayemi, Sairaanhoitaja
Wellman Eija, TtM, terveydenhuollon opettaja

Hanko

Ekroos Ville, Yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Salo Eira, Varainhoitaja, kaupunginvaltuutettu
Valtimo Jarmo, Komentaja (evp)

Inkoo

Heikkinen Juha, Projektipäällikkö
Kallio Timo,
Erikoishammaslääkäri, kunnanvaltuutettu

Karkkila

Palenius Timo, DI, sovellusasiantuntija, kaupunginvaltuutettu
Salapuro Paula, Toimitusjohtaja, yrittäjä
Tallgren Anna, Musiikin opettaja, kaupunginvaltuuston puheenjohtaja

Kauniainen

Ala-Reinikka Tapani, Rehtori, kaupunginvaltuuston puheenjohtaja
Filppula Olavi, Filosofian maisteri
Häyrinen-Immonen Ritva, Erikoishammaslääkäri, HLT, kaupunginvaltuutettu
Mollgrén Satu, VTM, yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Rintamäki-Ovaska Tiina, Varatuomari, henkikirjoittaja, kaupunginvaltuutettu

Kirkkonummi

Blom Urho, Toimitusjohtaja, kunnanvaltuutettu
Brax Saara,
Tekniikan tohtori
Castren Heidi, Terveystieteen maisteri, sairaanhoitaja
Haapaniemi Timo, Tuottaja, kunnanhallituksen puheenjohtaja
Jäntti Maija
, Tutkija
Kari Marko, Sales Executive, kunnanvaltuutettu
Sahiluoma Anna, Asiantuntija, kunnanvaltuutettu
Törnqvist Stefan, DI, KTM

Lohja

Aaltola Maija, Rehtori
Lehtonen Akseli,
Opiskelija
Piirtola Mikko
, Asianajaja, varatuomari
Saukkola Heli, Tradenomi, rahoituksen controller, kaupunginvaltuutettu
Sundqvist Kaj, Yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Värtö Anna, Palveluasiantuntija
Weintraub Roger, Rikoskonstaapeli, kriminalkonstapel
Wejberg Otto, Eläinlääkäri, ELL, kaupunginvaltuutettu

Raasepori

Ahomaa Petteri, TV-tuottaja, kaupunginvaltuutettu
Ishaque Sari-Ann, Site manager
Kuikka Maria,  Hoiva-avustaja, ylioppilas
Vilander Isak, Tuntiopettaja

Siuntio

Koroma-Hintikka Maria, Toimitusjohtaja, yrittäjä
Linnala Marko, Yrittäjä, kaupunginhallituksen puheenjohtaja
Sarviaho Rainer, Luokanopettaja, KM, kunnanvaltuutettu
Suoknuuti Marko, Yrittäjä, DI, kunnanvaltuuston varapuheenjohtaja

Vihti

Karjala Jarmo, Yrittäjä, DI, kunnanvaltuutettu
Karjalainen Tapio
, Yrittäjä, DI
Leväniemi Pirjo, Lehtori, KM
Noro Tiina, Hammaslääkäri, yrittäjä, kunnanvaltuutettu
Pinomaa Jyrki, Ekonomi, puheenjohtaja
Syrjälä Laura, Viestintäyrittäjä, FM
Uusitalo Arja, Erikoislääkäri, kunnanvaltuutettu