Aluevaaliehdokkaat Vantaa-Kerava

Kerava

Antikainen Hanna-Maria, Luokanopettaja, kaupunginvaltuutettu
Enjala
Terhi, Kuntoiluyrittäjä, terveyspalveluista vastaava johtaja, kaupunginvaltuutettu
Ennevaara Anssi, Senior Business Advisor
Honkasalo Ossi, Myyntijohtaja (eläkkeellä)
Kauranen Erkki, Veturinkuljettaja, MBA, kaupunginvaltuutettu
Koski Harri, Kehitysjohtaja
Linros Juri, Sisätautien erikoislääkäri, kaupunginvaltuutettu
Mustonen Pasi, KM, digipedagogi
Natri Janina, Talent agent
Pulkkinen Markku, Tutkimuspäällikkö
Pyykkölä Markku, Johtava konsultti, VTM, kaupunginvaltuutettu
Rantala Ilari, YTM, business coach
Ruusu Samuli, Kauppias, kaupunginvaltuutettu, Aurinkomäen kokoomuksen puheenjohtaja
Suomela Marja, Päiväkodinjohtaja, kaupunginhallituksen jäsen
Tiensuu Teemu, Sosiaalityön esimies
Vesterbacka Pia, Kemisti, johtaja

Vantaa

Aalto Otto, Yrittäjä, FM
Aarnio Markus, Kommodori evp.
Ahava Marja, Yleislääketieteen erikoislääkäri, apulaisylilääkäri
Ahokas Jari, ICT-järjestelmäasiantuntija
Alanne Irina, Accountant, tradenomi
Aura Anssi, Yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Ek Satu, Mielenterveys- ja päihdepalveluiden palvelupäällikkö, sairaanhoitaja YAMK
Garchi Camilla, Lentoemäntä, sairaanhoitajaopiskelija
Haapala Heidi, Kokki
Haapalainen Roosa, Kategoriapäällikkö, insinööri
Hakala Heli, Erityisopettaja
Hoviniemi Matilda, Opiskelija
Iivarinen Oskari, DI, liikennetutkija
Ilmonen Mikko, Konsultti, eläkeläinen
Jashanica Xhemail, Tulkki
Josefsson Helen, Eduskunta-avustaja, FM (genetiikka)
Juurinen Timo, Yrittäjä, optikko
Kaiju Susanna, Opettaja, kaupunginvaltuutettu
Kaira Lauri, Johtaja, lakimies
Kallionpää Petri, Apulaisrehtori, KM
Kallislahti Veli-Matti, Liikuntajohtaja
Kanerva Sami, Johtava asiantuntija
Kangasniemi Jouni, KM, AmO, ohjelmajohtaja
Karpin Tiia, FM, lehtori
Kasonen Mika, Ylikonstaapeli
Keskitalo Satu, Hoitopalveluyrittäjä
Kivimäki Otso, Yrittäjä, kaupunginvaltuutettu
Koistinen Marjo, Taloushallinnon lehtori, KTM
Koskinen Janne, KTM, varainhoitaja
Kuorikoski Altti, Hallitusammattilainen, KTM
Kuutti Samuel, Asiakaspäällikkö, ekonomi
Kärkkäinen Riku, Kuntokeskusyrittäjä
Lehmuskallio Paula, Sairaanhoitaja
Lepistö Matti, Viestinnän asiantuntija
Leppänen Taava, Osastonhoitaja
Lindqvist Noa, Opiskelija
Loikkanen Eelis, Yrittäjä
Louevuo Karri, Yrittäjä
Lähteenmäki Jonne, Poliisitarkastaja
Multala Sari, Kansanedustaja, KTM
Mård Markku, Riskienhallintapäällikkö, TtM, sairaanhoitaja
Nevala Jukka, Rovasti
Novanto Vallu, Yrittäjä
Nordman Sina, TtM, bioanalyytikko
Orlando Carita, Toimitusjohtaja
Orpana Anitta, Kaupunginvaltuutettu, VTM
Paakkinen Sami, Prosessinohjaaja
Partanen Matti-Jussi, Yrittäjä
Paukku-Sani Sari, Kehittämispäällikkö, DI
Peiju Aki, Teknologiayrittäjä
Peura Sirpa, Apteekkari
Phull Manav, Toimitusjohtaja
Pylsy Anniina, Sairaanhoitaja, TtM
Raja-Aho Maarit, TtM, sairaanhoitaja/terveydenhoitaja AMK
Rokkanen Sakari, Ekonomisti, VTM
Salminen Terhi, Työterveyshoitaja
Seppinen Antti, Hankekehitysjohtaja
Uskali Niina, Varatuomari, poliisiylitarkastaja
Vasarainen Merja-Liisa, HSO-sihteeri, logonomi
Äikäs Pekka, Operatiivinen johtaja, EMBA